Лікування безпліддя - консервативне, оперативне 

Для з’ясування причини безпліддя проводиться сучасна комплексна діагностика чоловіка і жінки, починаючи з повного анамнезу, увага приділяється перенесеним захворюванням інфекційного характеру (хламідіоз, гонорея, мікоплазмоз та інші), способу життя, системним захворюванням, хірургічному втручанню, яке могло викликати труднощі при зачатті. Повний об’єм лабораторних, ультразвукових та інструментальних обстежень, а також медикаментозне лікування та стимуляції ми проводимо на місці - для цього Медичний центр сучасних технологій «Ваше здоров’я» має найсучасніше обладнання. Всі методи діагностики відповідають західноєвропейським стандартам. При безплідді більше року або при підозрі на проблеми з матковими трубами – перевірка прохідності маткових труб за допомогою рентгенографії. Можливі деякі додаткові обстеження в основному для уточнення знайденої патології або для контролю лікування.

Консультація лікаря-репродуктолога

Обстеження сімейних пар, консультування та лікування всіх форм непліддя (консервативне і оперативне лікування, підготовка до ЕКЗ) проводить
           КОРЧАК ІГОР ЯРОСЛАВОВИЧ - головний лікар Медичного центру сучасних технологій «Ваше здоров’я», акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, лікар-репродуктолог, член Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ).
            Лікар є фахівцем в сфері класичної та оперативної гінекології, гінекологічної ендокринології, володіє малоінвазивними ендоскопічними методами оперативного лікування (лапароскопія, гістероскопія), є спеціалістом ультразвукової діагностики та рентгенології; володіє сучасними методиками репродуктивних технологій. 
           Прийом сімейних пар проводиться лише за попереднім записом.

Обстеження сімейної пари  - перший крок до здорового потомства

Для з’ясування причини безпліддя обов’язково залучаємо до дослідження як чоловіка так і жінку. Часто при безплідному шлюбі спостерігається поєднання чоловічого і жіночого факторів (35%). Причиною чоловічого безпліддя часто є генетичні порушення. Серед причин безпліддя у жінок на першому місці - непрохідність або відсутність маткових труб, порушення овуляторного циклу, слизової матки. Появі малюка нерідко заважають кіста яєчників, поліпи в матці, гормональні збої, інфекційні хвороби.Лише після повного обстеження сімейної пари лікар порекомендує оптимальний і максимально ефективний шлях для подружжя стати батьками і отримати здорове потомство. Головне - вчасно виставлений правильний діагноз з подальшим вибором вірної тактики лікування для того, щоб зачати, виносити та народити бажану і здорову дитину.

ОБСТЕЖЕННЯ ЖІНКИ

ОБСТЕЖЕННЯ ПОДРУЖНІХ ПАР
 • Повний анамнез, висновок терапевта про стан соматичного здоров'я та відсутність протипоказань
  для виношування вагітності.
 • УЗД органів малого таза,
 • Гінекологічний огляд з мазками на флору, цитологію, хламідіоз, токсоплазмоз, цитомегаловірус і краснуху.
 • Загальний аналіз крові, група і резус фактор, коагулограма, статеві гормони крові - ФСГ, ЛГ, пролактин, АМГ, прогестерон, естрадіол,
 • аналізи на сифіліс, ВІЛ, гепатити В і С.
 • Перевірка прохідності маткових труб, гістероскопія.

ОБСТЕЖЕННЯ ЧОЛОВІКА

Обстеження чоловіка - спермограма
 • Повний анамнез,
 • висновок терапевта про стан здоров'я.
 • Аналіз сперми - спермограма,
 • MAR-тест, посткоїтальний тест.
 • Загальний аналіз крові, група крові і резус фактор,
 • статеві гормони, каріотипування,
 • аналіз на гепатити В і С, торч-інфекції.
 • Консультація андролога,
 • Консультація ендокринолога,
 • флюорографія легень.

Консервативне, оперативне лікування безпліддя в МЦСТ «Ваше здоров’я» в Рівному проводиться згідно рекомендацій Європейської Асоціації Репродуктологів - їх притримуються і провідні репродукційні клініки України, з якими ми співпрацюємо. Ми проводимо повний об’єм діагностичних та лікувальних маніпуляцій, починаючи від загальногінекологічних і лабораторних обстежень та перевірки прохідності маткових труб - і аж до лапароскопічних операцій та проведення ЕКЗ етапним методом в співпраці з партнерами Медичного центру сучасних технологій «Ваше здоров’я» - провідними спеціалістами-репродуктологами кращихклінік України.

Консервативне лікування

На першому етапі проводиться консервативне медикаментозне лікування під постійним контролем лікаря. Варто зауважити, що біля 70% подружніх пар отримують результат вже на даному етапі.
Консервативне медикаментозне лікування жінкизалежить від виявлених причин і включає протизапальне лікування, лікування ендокринної патології, гормональну терапію, стимуляцію овуляції. Консервативне медикаментозне лікування чоловіка направлене на стимуляцію сперматогенезу. Але консервативне лікування повинно продовжуватися не більше 1 року (з часом яєчники жінки виснажуються, і тоді можливі тільки донорські програми).

Оперативне лікування

На другому етапі, якщо є покази і неефективне медикаментозне лікування, для відновлення функцій яєчників та маткових труб проводимо оперативне лікування з лапароскопічним доступом та технологією ультразвукового скальпеля на базі відділення хірургії Рівненського обласного діагностичного центру ім. В. Поліщука. Там же ми виконуємо метросальпінгографію – перевірку прохідності маткових труб з фіксацією результатів на рентгенівських знімках.

При патології чоловічої та жіночої сфери проводяться малоінвазивні операції для відновлення анатомічного положення і прохідності просвіту маткових труб:

 • Гістероскопічні операції (видалення поліпів, субмукозних фіброматозних вузлів в порожнині матки)
 • Лапароскопічні операції (видалення кіст яйників, лікування спайкової непрохідності труб, ендометріозу і ін.)

Медичний центр
сучасних технологій
«ВАШЕ ЗДОРОВ’Я»

33023 м. Рівне,
вул. Д. Галицького, 1

телефони для запису:
(0362) 438310
050 435 21 82
096 391 97 08
(0362) 642411
050 435 21 69
097 183 13 48

ПРИВАТНИЙ ПРИЙОМ
з 9 -00 до 17-00
крім суботи та неділі

Причина безпліддя - хронічні запальні процеси

ЖІНОЧЕ АНАТОМІЧНЕ БЕЗПЛІДДЯ

Анатомічне непліддя характеризується перешкодою на шляху проходження сперматозоїдів до яйцеклітини. В результаті запліднення або не можливе, або запліднена яйцеклітина не може потрапити в матку для нормального розвитку ембріона. Запліднена яйцеклітина гине і «розсмоктується» в черевній порожнині жінки. Причинами такого непліддя можуть бути спайковий процес між органами малого тазу, облітерація каналу шийки матки, ендометріоз, міоми, поліпи тощо. Хронічні запальні процеси в шийці матки (ендоцервіцит), в порожнині матки (ендометрит), в маткових трубах (сальпінгіт) або в придатках (сальпінгоофорит), які нерідко можуть протікати безсимптомно, призводять до формування спайок, порушення трубної прохідності, перешкоди для потрапляння в їх просвіт яйцеклітини і її просування до порожнини матки, а також імплантації після запліднення.

ЗНИЖЕННЯ ФЕРТИЛЬНОСТІ

Після 37 років число овуляторних циклів різко зменшується. Тобто, здорова жінка в цьому віці здатна завагітніти, але ця можливість у неї значно знижується, оскільки овуляція (вихід яйцеклітини з фолікула) після 37 років відбувається вже не щомісяця, а 1 раз в 3-5 місяців. До зниження репродуктивного потенціалу і фертильності у жінок, тобто зменшення здатності до зачаття із збільшенням віку - призводять:

 • Порушення менструального циклу;
 • Трубні вагітності в анамнезі;
 • Резекція яєчників, інші операції на органах малого тазу або черевної порожнини;
 • Виснаження оваріального резерву (вік після 40 років, стан після променевого лікування або хіміотерапії у молодих жінок та ін.)
зниження репродуктивного потенціалу
Ендокринне непліддя

ЖІНОЧЕ ЕНДОКРИННЕ БЕЗПЛІДДЯ

Будь-які ендокринні розлади здатні призводити до порушення дозрівання яйцеклітин і фолікулів і до безовуляторного менструального циклу. Ендокринне непліддя об’єднує стан ановуляції (відсутність дозрівання і/або вивільнення яйцеклітини з яйника. Симптоми: нерегулярний місячний цикл, склерополікістоз яйників на УЗД.
Захворювання ендокринної патології, що спричиняють ановуляцію:

 • гіпертестостеронемія – надлишок чоловічих статевих гормонів;
 • недостатність гормонів гіпофіза або гіпоталамуса;
 • недостатність естрогенів або прогестерону;
 • дисфункція щитовидної залози;
 • ожиріння.

ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЇ ЕНДОКРИННИХ ЗАЛОЗ

Будь-які ендокринні розлади здатні призводити до порушення дозрівання яйцеклітин і фолікулів і до безовуляторного менструального циклу.

Порушення функції ендокринних залоз може відбуватися на рівні системи гіпоталамус – гіпофіз – яєчники (пухлини яєчників, синдром полікістозних яєчників, порушення регуляторної функції центральної нервової системи після травми, енцефаліту, при арахноїдиті і пухлинах). Вплив на цю систему надають і порушення функції щитовидної залози (гіпотиреоз і гіпертиреоз), кори наднирників.

Неабияке значення мають також ожиріння або швидка значна втрата маси тіла — жирова тканина є ендокринним органом, що бере участь у регуляції метаболізму статевих гормонів.

ЧОЛОВІЧЕ БЕЗПЛІДДЯ

При порушеннях в спермограмі чоловіка визначають рівень статевих гормонів, гормонів щитовидної залози, виключають ендокринологічні захворювання.

Аналіз сперми дозволяє лікарю діагностувати клітинний склад сперматозоїдів, їх рухливість, морфологію і кількість, ступінь ДНК-фрагментації - виявлення сперматозоїдів із пошкодженим генетичним матеріалом. Чим більший показник фрагментації ДНК, тим нижча цілісність генетичного матеріалу в сперматозоїдах та менше шансів на вагітність.

Для виключення несумісності партнерів призначається посткоїтальний тест, та визначення антиспермальних антитіл.

посткоїтальний тест
Застосування
допоміжних репродуктивних технологій

Якщо патологічні зміни виникли давно і привели до незворотніх змін, і добитися результату медикаментозним і хірургічним лікуванням не вдається, або вік після 35 років, рекомендується застосування ДРТ -допоміжних репродуктивних технологій. Тож на третьому етапі проводиться підготовка до екстракорпорального або штучного заплідненя методом in vitro IVF, ICSI в партнерстві з провідними клініками ДРТ України - у деяких випадках це – єдиний спосіб зачаття довгоочікуваного малюка, який буде генетичним продовженням батьків! Бажаєте ознайомитись з прогресивними технологіями та методиками, які вже працюють в Україні, ізбільшити шанси для штучного запліднення попередньою підготовкою?
Ми поділимось своїм досвідом та допоможемо вирішити Ваші проблеми.

 
 
Оперативна розробка вебсайтів
Медичний центр сучасних технологій «Ваше здоров’я» © Всі права застережено. All rights reserved. Сopyright 2016.